Ved Landbrugsmessen, Gl. Estrup d. 28. og 29. maj er der en helt ny spændende attraktion på programmet i år.
’Spisekammeret’ slår nemlig dørene op for første gang, og det er fyldt op med lækkerier, Michelin-stjerner og kendte kokke.
Landbrugsmessen, Gl. Estrup har for vane at forkæle sine besøgende med en masse spændende oplevelser. Men i år er der lige blevet skruet en ekstra tand op for lækkerierne i programmet. For i år har maden også indtaget Landbrugsmessen, som får besøg af mange kendte kokke og tv-personligheder.
Udover den nye attraktion ‘Spisekammeret’ vil der være spændende stande med fremvisning og mulighed for gode handler, dyrskue, fremvisning af veteranbiler, børnedyrskue og traktortræk – for blot at nævne nogle af de kendte favoritter.

Læs hele pressemeddelelsen fra Landbrugsmessen her:
Læs mere om Landbrugsmessen og de mange spændende oplevelser her:
Fotos:
Nyhedsdato: 10.05.2022